Přeskočit na obsah

12. října 2023 v 18:00

Klub Punctum

Téma: Jak na příspěvky na bydlení

𝐑̌𝐢́𝐣𝐞𝐧, 𝐧𝐢́𝐳𝐤𝐲́ 𝐩𝐫̌𝐢́𝐣𝐞𝐦, 𝐚𝐧𝐞𝐛 𝐣𝐚𝐤 𝐧𝐚 𝐩𝐫̌𝐢́𝐬𝐩𝐞̌𝐯𝐤𝐲 𝐧𝐚 𝐛𝐲𝐝𝐥𝐞𝐧𝐢́

Přijďte na veřejné setkání INN 12. října do žižkovského podniku Punctum, kde se tentokrát zaměříme na téma příspěvku na bydlení.

Podle statistik čerpá příspěvek na bydlení čím dál více lidí, ale stále zhruba jen čtvrtina domácností, které na to mají kvůli svým nízkým příjmům nárok.
(statistika je z roku 2021, ale v červenci 2023 čerpalo dle MPSV příspěvek pořád jen 250 tisíc domácností z cca milionu, které mají nízké příjmy).

💭 Přemýšlíte že o příspěvek zažádáte, ale bojíte se že na něj nemáte nárok? Četla jste na internetu protichůdné informace a nevyznáte se v nich? Pokusil jste se podat příspěvek, ale ztroskotal jste v procesu? Nebo jste dokonce příspěvek podala úspěšně?

Téma dávek na bydlení neprobereme stylem „expertka radí, ostatní poslouchají“. Naopak!
☑ shrneme aktuální informace
☑ navzájem si posdílíme, co Vám či ostatním fungovalo či čeho se naopak vyvarovat
☑ výsledky shrneme a sepíšeme pro ostatní

𝑆𝑑𝑖́𝑙𝑒𝑛𝑖́𝑚 𝑑𝑜𝑏𝑟𝑒́ (𝑖 𝑡𝑒́ 𝑠̌𝑝𝑎𝑡𝑛𝑒́) 𝑝𝑟𝑎𝑥𝑒 𝑠𝑒 𝑚𝑢̊𝑧̌𝑒𝑚𝑒 𝑛𝑎𝑣𝑧𝑎́𝑗𝑒𝑚 𝑙𝑒́𝑝𝑒 𝑝𝑜𝑑𝑝𝑜𝑟̌𝑖𝑡, 𝑢𝑚𝑒𝑛𝑠̌𝑖𝑡 𝑜𝑏𝑎𝑣𝑦 𝑧 𝑝𝑜𝑑𝑎́𝑛𝑖́ 𝑎 𝑧𝑣𝑦́𝑠̌𝑖𝑡 𝑚𝑛𝑜𝑧̌𝑠𝑡𝑣𝑖́ 𝑢́𝑠𝑝𝑒̌𝑠̌𝑛𝑒̌ 𝑝𝑜𝑑𝑎𝑛𝑦́𝑐ℎ 𝑧̌𝑎́𝑑𝑜𝑠𝑡𝑖́.

📍 Punctum – Krásovka se nachází na pražském Žižkově a je vzdálené asi 2 minuty od tramvajové zastávky Viktoria Žižkov. Pokud nemůžete stoupat do prudšího kopce, můžete vystoupit na zastávkách Lipanská nebo Náměstí Míru.