Přeskočit na obsah

O NÁS

Stále více a více lidí si nemůže dovolit vlastní byt. Nájemní bydlení je tak stále častější volbou pro mnohé z nás. Bydlení v nájmu je ale stále spojeno s velkou nejistotou, nedůstojností a rostoucími ekonomickým náklady. V takovýchto podmínkách si nelze vytvořit trvalý domov.

Jsme nájemníci a nájemnice, co chtějí tuto situaci změnit. Usilujeme o sociální změnu, která přinese důstojné a jisté bydlení pro ty, co na vlastnictví nedosáhnou. Proto byla v září 2022 založena Iniciativa nájemníků a nájemnic. Věříme, že potřebné změny docílíme pouze společně.

Budujeme členskou organizaci, která dává nájemnictvu hlas a je schopna je bránit proti bezpráví. Organizujeme veřejná setkání, kde se bavíme o našich problémech a společně s jednotlivými nájemníky a nájemníci řešíme konflikty s jejich pronajímateli a pronajímatelkami.

Za necelý rok naši Iniciativa nabrala desítky nových členů a členek, což potvrzuje to, že jsme na správné cestě a budeme v naších aktivitách pokračovat! Pokud se i ty chceš podílet na tvoření lepších podmínek pro bydlení ve městě, kde žiješ – přidej se k nám! Doraz na naši pravidelnou schůzku, ozvi se nám do formuláře nebo nás sleduj na Facebooku a Instagramu.